Modulární nábytek MOVE ME / 2015

 

Move me je modulární nábytek založen na jednoduchých prověřených konstrukčních principech. Rafinovanost produktů z této rodiny - stolů, boxů, textilních paravánů a tabulí spočívá v jejich variabilitě a možnosti nekonečného dobrodružství při navrhování různých interiérů. Žádný prvek není náhodou, základní délka 352,5 mm je ukryta ve všech produktech, což dovoluje různé kombinace, vrstvení, skládání, seskupování, atd. Všechny produkty jsou vyrobeny v naší dílně s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí.

Produkty byly navrženy zejména pro kanceláře, stejně tak se ale hodí do bytových prostorů. Stoly, boxy i paravány lze různě skládat i jednoduše přestavět. Kolekce Move me je proto vhodná pro velkoprostorové kanceláře – vycházíme z limitů kolektivních prostorů, které nenabízí dostatek soukromí ani možnosti pro individuální uspořádání pracovního místa. Díky modulárním boxům, které lze stavět vertikálně i horizontálně, můžeme prostor různě členit a vytvářet tak dělící stěny. Mobilní paravány a nástěnky lze zase snadno přemisťovat po stole, pověsit na zeď, zavěsit do prostoru, či položit na box a vytvořit z nich měkké podsedáky. Každý si tak vytvoří prostor podle sebe aniž by narušil kompaktnost celku.

Pro domácí kanceláře je vhodné použít boxy jako „kozy“, na které se položí pracovní deska. Boxy dosáhnou při vertikálním postavení či při položení jednoho boxu na druhý výšky 705 mm , což je po přidání desky o síle 20 mm ideální výška pracovního stolu.

Z Move me boxů a paravánů lze sestavit i předsíň, obývací pokoj, ložnici a dětský pokoj. Váha jednoho boxu z mdf desky je 5 kg, což dovoluje snadnou manipulaci. Pro dětské pokoje bylo navrženo bezpečností zajištění a propojení boxů při vytváření větších policových stěn.

Boxy
Slouží jako úložné police, dělící stěny, lavice na sezení, závěsné police, dělíci příčky na stoly, atd.
Uživatel si může sám nastavit materiálovou a barevnou kombinaci. Základní provedení je konstrukce boxu z mdf desky stříkané bílou či antracitovou barvou. Posuvné dveře, které se pohybují v drážce jsou možné v různém barevné a materiálovém provedení – překližka, mdf deska, dýha, atd. Drážka nahrazuje veškeré kování – je po celém obvodu boxu a slouží i jako úchyt při vertikálním či horizontálním zavěšování boxů na zeď.  Rozměr boxu je 750 x 352,5 x 352,5.

Do boxů lze vkládat speciální zásuvky z překližky se třemi šuplíky, které jsou snadno vyjmutelné s držáky pro možnost přenášení.

Textilní tabule
Paravány a textilní tabule jsou potaženy speciální látkou – filcem, která je vhodná pro nástěnky, příjemná na sezení a zároveň má dobrý vliv na akustiku v místnosti. Tabule o různých rozměrech, které jsou násobky rozměru 352,5 mm lze různě skládat dohromady. Při složení dvou kusů o rozměru 352,5 x 720 rubem k sobě a secvaknutí speciální packou vznikne stolní paraván.
Snadné zavěšení na zeď je možné díky rubové straně tabule, která je opatřena deskou z překližky, ve které jsou otvory pro zavěšení.
Tabule o rozměru 352,5 x 352,5 a 352,5 x 720 lze položit na box a vytvořit tak z boxu lavici.

Stoly
Konstrukce stolu umožňuje maximalizovat pracoviště až na čtyři typová pracovní místa o celkovém rozměru desky 2780x1600mm. Vytvořit lze i jednací či jednostranný pracovní stůl. Nosná konstrukce je navržena ze železného obdélníkového profilu, který je povrchově upraven na základní barvu – bílá / antracit. Pracovní deska je v základním provedení ze stříkané MDF desky. Otvory pro elektrické kabely a elektrické zásuvky jsou zabudované v desce stolu, zakryty deskou (140 x 350) z překližky či z masivu, kterou lze mechanicky vyjmout pomocí vyfrézovaných otvorů po stranách a zapojit tak zařízení do zásuvek.