TAK . Home & Office furniture / 2018

 

VIZE

Nábytková kolekce TAK vznikla v rodinné truhlárně. Jsme pyšní na to, že naše společnost, kde vyrábíme nábytek více než 25 let, je zároveň soběstačným inkubátorem, kde spolupracujeme na projektech od návrhu až po realizaci. Rozšířili jsme produktovou řadu pro kanceláře o velký stůl a lavici. Nová kolekce se vyznačuje minimalistickou formou, funkčností, kvalitními materiály a návratem k tradičním truhlářským konstrukcím a spojům. Hlavním posláním je ovšem podporovat sociální interakci, kreativitu jedince a schopnost sdílení myšlenek. Přejeme si, aby společnost byla více přátelská, založená na vzájemném respektu a základních lidských hodnotách, především v kontextu současného společenského dění. Velký stůl je po staletí vnímán jako symbol pospolitosti a lavice je prostorem vzájemných dotyků.

INSPIRACE

Nábytková kolekce TAK je z podstaty minimalistická. Jednoduché tvary, základní truhlářské spoje a tradiční materiály. Střídmé grafické elementy a inspirace typografií se propisují do konstrukce, tvarů a povrchů.

FUNKCE

Nábytková kolekce TAK doplňuje kancelářský nábytek Move me, který se skládá z jednotných i sdružených pracovních stolů a úložných prostorů. Reaguje na současné trendy v administrativních prostorách, tzn. více sdílených prostorů podporujících komunikaci, spolupráci a kreativitu v našem zaměstnání. Stůl lze využít v jednacích prostorách, kreativních a odpočinkových zónách, ale i jako krátkodobé sdílená pracoviště až pro šest lidí.

KONTEXT

Na prostředí, kde pracujeme záleží! Design neznamená jen vizuální potěšení. Dobrý design reflektuje i aspekty, které nelze vnímat pouze zrakem. Zohledňujeme vnímání prostoru skrze všechny smysly a společenské
zkušenosti. Prostor vidíme, slyšíme a cítíme. Materiály, které používáme, jsou proto příjemné na doteky. Při navrhování prostorů myslíme na vhodné akustické vlastnosti, zohledňujeme i pozitivní vliv přítomnosti zelených rostlin jako zdroje kyslíku.

 

Stůl . Table
Rozměry . Dimensions:
2500 x 1200 x 750 . 2000 x 1000 x 750
Velký stůl s minimalistickými tvary je vhodný pro jednací prostory, ale může být využíván také jako sdílený pracovní stůl až pro šest osob. Je vyroben z kvalitních a trvanlivých materiálů jako je masivní dřevo, překližka či probarvovaná MDF deska. Z kolekce TAK ho lze doplňit masivními lavicemi. Stejně tak se hodí k předchozí kancelářské kolekci MOVE ME.

 

Lavice . Bench
Rozměry . Dimensions:
2000 x 450 x 450
Lavice z masivního dřeva s výrazným konstrukčním detailem odkazuje k tradičním truhlářským spojům. Ačkoliv forma nemá ambice být inovativní, myšlenka reflektuje současnou společenskou atmosféru. V práci trávíme více času a potřebujeme dostatek sociální interakce a kvalitní prostředí. Nové produkty podporují diverzitu na pracovišti. U široké lavice a velkého stolu lze pracovat, nebo se bavit a odpočívat...

 

Barové židle . Bar stools
Rozměry . Dimensions:
405 x 305 x 630 / 730
Inspirace typografií se propisuje do minimalistické konstrukce barových židlí z nové kolekce TAK. Tato kolekce doplňuje základní kancelářský nábytek o produkty, které podporují sociální interakci. Jsou vhodné pro relaxační a sdílené prostory, které se stávají nedílnou součástí dnešních pracovišť.

 

foto: Johana Němečková
výroba: Profil nábytek a.s.