location/místoPrague     year/rok – 2022     size/velikost85 m²    realization/realizace – Profil nábytek a.s.   photo/fotoNikola Tláskalová


Repasovány byly dřevěné parkety, původní dveře a radiátory. Nově bylo navrženo osvětlení a veškerý vestavěný nábytek z bukové překližky v kombinaci se světle šedou deskou. Nábytek z překližky těží z možností tohoto materiálu a generuje zajímavé detaily jako jsou zaoblené rohy či perforace. Materiály a motiv kruhu se opakují. Kruhové průhledy skrze stěny a kruhová zrcadla navzdory své elementárnosti vnáší do bytu hravost a překvapivé momenty. Podlaha procházející celým prostorem v jedné rovině interiér sjednocuje.   
Dispozice se téměř nezměnila. Ložnice, dětský pokoj, koupelna a obývací prostor zůstaly zachovány, prostorové řešení je velmi racionální. Jediné bourání bylo v prostoru mezi chodbou a kuchyní, kde byl otvor zvětšen a v dělící příčce byl vyříznut kruhový průhled.
Důvodem bylo opticky prostor zvětšit, propojit a maximálně prosvětlit. Kuchyňský kout je v bytě umístěn v průchozím pokoji, který je bez oken, proto byl předmětem dlouhých diskuzí. Snahou bylo zachovat původní dvoukřídlé dveře do obývacího prostoru a zároveň mít kuchyň v centru dění. Kompromisem byla světlá kuchyň rozložená na obě stěny prostoru s ostrůvkem uprostřed. Umělé osvětlení umožňuje různé úrovně nasvětlení.
Součástí nábytkové stěny je i malý kout s posezením a stěnou z perforované překližky, kde lze různě měnit pozice poliček nebo ji používat jako nástěnku. Pracovní ostrůvek má mimo svou praktickou funkci zajišťovat lepší přehled z kuchyně do ostatních prostorů. Zaoblené rohy ostrůvku mají eliminovat pocit bariéry.  
Obývací pokoj je řešen tak, aby v něm všichni členové rodiny mohli trávit čas pohromadě. 
Koupelna byla kompletně zrekonstruována a cílem bylo maximálně využít poměrně malý prostor. Dekorativní dlažba a jednoduchý bílý obklad v kombinaci s nábytkovými prvky z překližky působí střídmě a elegantně, což bylo také záměrem a hlavním principem při navrhování celého bytu.