location/místoPrague     year/rok – 2019     size/velikost – 60 m²    realization/realizace – Profil nábytek a.s.   photo/fotoNikola TláskalováJedná se o byt 2+1, kde majitelka potřebovala získat pokojů více. Proto byla do obývacího pokoje navržena vestavba snížené pracovny, kde je patro využité ke spaní. Výrazným akcentem je kruhové okno z pracovny, které tak zajišťuje příchod denního světla na pracovní stůl. Vstupní stěnu vestavného boxu tvoří knihovna, která tak i částečně zakrývá spací kout a ze vstupní chodby je i zajímavým elementem celého bytu. 
Původní parketová podlaha v obývacím a dětském pokoji byla repasovaná, zbylé prostory propojuje nově položená geometrická dlažba. Stejný princip byl použit i na materiálech nábytku - objevuje se zde šedá lamino deska v kombinaci s dubovým dřevem a červenými kovovými prvky. Mimo zmíněné parkety, radiátory a dva původní lustry šlo o kompletní proměnu interiéru.
Vstupní prostor chodby bylo třeba prosvětlit, do obývacího pokoje se dveře zatím vůbec nedělaly, do dětského pokoje jsou prosklené. Objevují se zde atypické prvky jako je pelíšek pro kočku, který je vestavěn do spodní části šatní skříně, která má dřevěný akcent ve formě lišty pro uchycení žebříku, který je jinak v dětském pokoji. Oválná zrcadlová skříň v sobě ukrývá koš na špinavé prádlo. Zrcadlo opticky prostor zvětšuje a naznačuje místnosti za rohem. 
V kuchyni proběhly nejvýraznější stavební změny, došlo k vybourání původní spíže, díky které mohla být prodloužena pracovní kuchyňská plocha. Nová příčka zakrývá nevzhledný bok volně stojící lednice,  vedle které bylo nutné umístit i pračku. Dveře do kuchyně se zasouvají do stavební kapsy a tím zůstává více propojena s chodbou.
Kuchyňská stěna je využita na celou svou výšku a poskytuje tak u stropu sezónní úložné prostory navíc. Znovu zde nacházíme červené kovové prvky - tyč nad dřezem a konstrukce jídelního stolu. Stůl z dubové dýhy plynule navazuje na otevřené skříně podél stěny, které ho zároveň podpírají.
Syn miluje moře a cestování, proto je barevná jednotnost interiéru porušena a objevuje se zde modrá barva. Na fotografie a suvenýry z cest jsou připraveny police po obou stranách místnosti. Pokoj je řešen velmi prakticky - postel s peřiňákem, psací stůl a na míru vyrobená vestavná stěna s žebříkem. 
V koupelně i na wc se objevuje bílý obklad 10 x 10 cm, kde jediný výrazný dekor tvoří geometrická dlažba. Poměrně malá koupelna je řešena velmi pragmaticky, vedle vany je umyvadlová skříňka se zavěšenou zrcadlovou skříní.