location/místoPrague     year/rok – 2021     size/velikost60 m²    realization/realizace – Profil nábytek a.s.   photo/fotoTomáš Dittrich


Výrazným původním prvkem bytu je arkýřové okno, které prostor nejen prosvětluje, ale zároveň vytváří příjemný kout k posezení. 
V návrhu nedošlo k výrazným dispozičním změnám, jelikož byl byt po rekonstrukci. Ta ovšem majitelům zcela nevyhovovala. Příčky zůstaly zachovány. Výraznou stavební proměnou prošla pouze koupelna a WC. Měnily se obklady a dlažby nejen v těchto prostorách, ale i ve vstupní chodbě a technické místnosti. Dubové parkety v jednotlivých místnostech byly zachovány. Cílem návrhu bylo mimo jiné najít jednotné materiálové řešení a propojit tak prostor v kompaktní celek. Barevnost byla zvolena střídmá v šedých odstínech. Barevné a materiálové akcenty pak tvoří výraznější nábytkové solitéry a textilie. 
Velkorysý jídelní stůl je umístěn u okna.  
Z obývacího prostoru se vstupuje skrze dvoukřídlé dveře do ložnice a kuchyňského koutu, který je bez dveří, zůstal pouze původní rám. Patrná je i zde propojenost prostorů. Do kuchyně prochází z ložnice světlo skrze luxferový pás, který je v horní části dělící příčky.​​​​​​​
Kuchyně je puristická s velkým úložným prostorem až do stropu. Akcent kuchyně je kvalitní pracovní linka z drceného kamene s příjemnou texturou. Skříně jsou pak čistě šedé s bezúchytkovým provedením.
Výraznou proměnou prošla koupelna. Původní řešení bylo dispozičně i funkčně nevyhovující. Malá rohová vana byla vyměněna za walk-in sprchový kout. Celkově bylo zvoleno nové rozmístění jednotlivých prvků, tak aby malá koupelna byla opticky větší a prostorově pohodlnější. Chodba, WC a koupelna jsou materiálově opět velmi propojené. Zejména velkoformátovou dlažbou a obkladem na stěnách. Dalším propojovacím prvkem je nábytek. Botník a stěna s věšáky v chodbě se materiálově potkává s koupelnovou skříňkou pod umyvadlem. Některé plochy jednotlivých prvků jsou drážkované a vytváří zajímavý dekor.