location/místoHumpolec     year/rok – 2019     size/velikost – 135 m²    realization/realizace – Profil nábytek a.s.   photo/fotoNikola Tláskalová


Prostor, kde po dlouhou dobu sídlila prodejna nábytku, byl přetvořen na coworkingovou kavárnu. Na plochu 135 m² bylo třeba uspořádat několik prostorů a zón s různými funkcemi. Původní dispozice se výrazně neměnila. Největší změnou byla výstavba nových toalet a zázemí pro obsluhu.
Cílem návrhu bylo ponechat možnost mít prostor otevřený a propojený, ale zároveň vytvořit klidné i rušnější zóny. Postupovalo se logicky od vstupu. Tam vznikl dynamický prostor, kde jsou menší kavárenské stolky a bar s posezením. Záměrně je pracovní plocha obsluhy vizuálně propojena s barem pro návštěvníky, aby se eliminovaly bariéry a nic se neskrývalo. Oddělení je spíše patrné díky rozdílným materiálům. Bar je vytvořen ze starých masivních trámu, pracovní deska obsluhy z odolné laminované desky.
Další prostor má být klidnější, jsou zde dva větší pracovní stoly s možností elektrického připojení. Obsluha baru může tento “kout” sledovat skrze kruhový otvor vyřezaný v lehké příčce oddělující barové zázemí. Protější stěnu zaplňuje policový regál s nezbytnou zelení, která zlepšuje klima a akustiku.
Do regálu jsou integrovány úložné prostory s uzamykatelnými boxy pro coworkery. Propojovací krček se vstupem na nové toalety je vybaven “měkkým” sezením s nízkým konferenčním stolkem a ústí do klidové konferenční místnosti, kde si lze pronajmout stůl na práci nebo celou místnost na jednání. 
 V technická místnost díky novému “zakrojení” vznikl prostor s toaletou pro personál, kuchyňkou a výlevkou. Vestavění pánských toalet do krčku je přiznáno ponecháním pohledových cihel, které jsou pouze zvenku natřeny bíle a vnitřek je vymalován temně modrou. Spárování obkladu a dlažby jsou také modré. Barevnost v prostorách slouží jako rozlišovací motiv pánských a dámských toalet. Cihlově červená je tak výmalba a spárovací hmota na dámské toaletě.