year/rok – 2015        realization/realizace – Profil nábytek a.s.     photo/fotoMartin Lukač, René Volfík


MOVE ME je modulární nábytek založen na jednoduchých prověřených konstrukčních principech. Rafinovanost produktů z této rodiny - stolů, boxů, textilních paravánů a tabulí spočívá v jejich variabilitě a možnosti nekonečného dobrodružství při navrhování různých interiérů. Žádný prvek není náhodou, základní délka 352,5 mm je ukryta ve všech produktech, což dovoluje různé kombinace, vrstvení, skládání, seskupování, atd.
Produkty byly navrženy zejména pro kanceláře, stejně tak se ale hodí do bytových prostorů. Díky modulárním boxům, které lze stavět vertikálně i horizontálně, můžeme prostor různě členit a vytvářet tak dělící stěny. Mobilní paravány a nástěnky lze zase snadno přemisťovat po stole, pověsit na zeď, zavěsit do prostoru, či položit na box a vytvořit z nich měkké podsedáky. Každý si tak vytvoří prostor podle sebe aniž by narušil kompaktnost celku.
Pro domácí kanceláře je vhodné použít boxy jako „kozy“, na které se položí pracovní deska. Boxy dosáhnou při vertikálním postavení či při položení jednoho boxu na druhý výšky 705 mm, což je po přidání desky o síle 20 mm ideální výška pracovního stolu.
Boxy slouží jako úložné police, dělící stěny, lavice na sezení, závěsné police, dělící příčky na stoly, atd.
Uživatel si může sám nastavit materiálovou a barevnou kombinaci. Základní provedení je konstrukce boxu z MDF desky stříkané bílou či antracitovou barvou. Posuvné dveře, které se pohybují v drážce jsou možné v různém barevné a materiálovém provedení – překližka, MDF deska či dýha. Drážka nahrazuje veškeré kování – je po celém obvodu boxu a slouží i jako úchyt při vertikálním či horizontálním zavěšování boxů na zeď.  
Paravány a textilní tabule jsou potaženy speciální látkou – filcem, která je vhodná pro nástěnky, příjemná na sezení a zároveň má dobrý vliv na akustiku v místnosti. Tabule o různých rozměrech, které jsou násobky rozměru 352,5 mm lze různě skládat dohromady. Snadné zavěšení na zeď je možné díky rubové straně tabule, která je opatřena deskou z překližky, ve které jsou otvory pro zavěšení.
Konstrukce stolu umožňuje maximalizovat pracoviště až na čtyři typová pracovní místa o celkovém rozměru desky 2780 x 1600 mm. Vytvořit lze i jednací či jednostranný pracovní stůl. Nosná konstrukce je navržena ze železného obdélníkového profilu, který je povrchově upraven na základní barvu – bílá / antracit. Pracovní deska je v základním provedení ze stříkané MDF desky. Otvory pro elektrické kabely a elektrické zásuvky jsou zabudované v desce stolu, zakryty deskou z překližky či z masivu, kterou lze mechanicky vyjmout pomocí vyfrézovaných otvorů po stranách a zapojit tak zařízení do zásuvek.
Jednoduchá elegantní sofa byla navržena pro velkoprostorové kanceláře a jejich klidové zóny. Dokáže se přizpůsobit potřebám prostředí i potřebám uživatele. Skládá se z lavice - kostru tvoří konstrukce z roksoru a perforovaná MDF deska. K tomuto základu lze přidávat polstrované díly - zadní paravány, opěráky, podsedáky a polštáře. Zadní paravány jsou zasazeny do základní desky pomocí trnu, ke konstrukci jsou pak přivázány páskem. Paravány mohou být buď nízké či vysoké. Při modifikaci s vysokými paravány lze vytvořit intimní uzavřené boxy. Opěráky jsou k paravánům připevňovány pomocí popruhů a plastových přezek. Součástí pohovky může být i konferenční stůl, který lze volně vyjímat a posouvat do prostoru. Místo něj lze pak přidat třetí podsedák a vytvořit si dočasné lůžko.