location/místoPrague     year/rok – 2018-2019     size/velikost – 41 m²    realization/realizace – Profil nábytek a.s.   photo/fotoNikola Tláskalová


Dům se nachází v rezidenční lokalitě v pražských Košířích. Dispozice stávajícího obytného prostoru o velikosti  4+1 se nezměnila, byl jen o jednu místnost v podkroví zvětšen. Majitelé požadovali konzervativnější přístup k návrhu, kladli důraz především na praktičnost a střídmost. Ložnice by tak měla vyvolávat pocit klidu a relaxace.
Půdní prostor vyžadoval větší stavební úpravy. Bylo nutné provést zcela novou skladbu podlahy, finální vrstvu tvoří dřevěná dubová prkna, v koupelně dlažba. Stávající krov byl zachován. Mezi plnou vazbou na jižní straně domu byl vestavěn vikýř opláštěný falcovaným titanzinkovým plechem v barvě antracitu. Na severní straně byla střecha prolomena novými střešními okny, které tak přináší světlo do nově vzniklé koupelny a pracovního koutu. Nově došlo ke kompletnímu zateplení střechy a položení nové střešní pálené krytiny v cihlové barvě.
Výrazným prvkem v prostoru je velká bílá knihovna ve štítové stěně, která zároveň plní funkci zvukové izolace od sousedícího domu. Příjemný prostor vznikl i pod novými střešními okny poskytující krásný výhled na Prahu, kde je usazen kovový pracovní stůl s masivní deskou. Výrazný prvek interiéru tvoří pohledový krov doplněný závěsnými svítidly - skleněnými koulemi
Byla vystavěna nová příčka mezi obytným prostorem a koupelnou. V koupelně najdeme umyvadlo, sprchový kout a záchod. Barevně je velmi střídmá, na stěnách je použitý drobný bílý keramický obklad, na podlaze dlažba s betonovým dekorem.