location/místoPrague     year/rok – 2019     size/velikost – 90 m²    realization/realizace – Profil nábytek a.s.   photo/fotoRobert ŽákovičByt byl během rekonstrukce "oprášen a vyčištěn". Zůstaly hodnotné původní prvky - dveře, stará špaletová okna či dřevěné parkety. Prostorná vstupní hala byla opatřena novým šatním koutem a podlaha zbavena starého linolea na podlaze. Funkční skříňová stěna zůstala. Z haly se vchází do dětského pokoje, obývací pokoje s kuchyňským koutem, koupelny, wc, ložnice a komory. 
Původní jídelna je nově využívána jako ložnice. Prostor bez oken, do kterého se vcházelo z jídelny, byl velmi stísněný a již nevyhovující pro kuchyň. Pro šatnu je naopak velkorysý a praktický. Nábytkové vybavení ložnice je prosté a různého původu. Nechává vyniknout novou dřevěnou podlahu, která nahradila koberec, a okno orientované do zeleného dvora. 
Pozice nové kuchyně vyplynula mimo jiné z faktu, že sousedí s původnídní koupelnou a technicky se toto řešení nabízelo. Materiálově se pracovalo s laminem pro spodní skřínky a překližkou pro horní skříně. Horní skříně slouží zároveň jako police pro zeleň a obrazy. Americká lednice je zapasována do "obalu", který ukrývá potravinovou skříň a malou knihovnu orientovanou do obývací části. 
Z rohové pohovky je výhled do prostoru - na knihovnu, televizi, jídlení stůl i kuchyňský kout. Neunikne tak nic podstatného, protože většina dění se odehrává právě v tomto pokoji...